Kaczyński o Śląsku...

Od dziś uznajemy gorolskie rządy... ale za rozjebane! Piszcie o przywiązaniu do Ślonska, dumie. Co Tukej Wom się podobo a co was wkurzo.

Kaczyński o Śląsku...

Postprzez Patryk » 05 kwi 2011, 13:41

Tukej jest cauo ta durno wypowiydź małego krepla: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/10,88721,9365789,Kaczynski__Twierdzenie__ze_istnieje_narod_slaski_.html
Działacze śląskiej Platformy Obywatelskiej złożą doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego. To odpowiedź na jego słowa o śląskości jako zakamuflowanej opcji niemieckiej.

Nekro-niemcy ja do mj to łon może być nekro-kaczkayno niych sie niy wpiepszo do czegoś na czym sie niy zno i jako ostatni mo coś do godki :cry:

Józef Krzyk: "Nie mam zamiaru odbierać byłemu premierowi prawa do takiej opinii, ale upierając się przy niej pokazuje, że nie rozumie Ślązaków i niewiele wie o skomplikowanej historii Śląska.

Ślązacy są przywiązani do swojej tożsamości i w poprzednim stuleciu udało im się ją obronić przed dwoma totalitaryzmami. W powstaniach śląskich linia podziału między obiema stronami wcale nie przebiegała wzdłuż języka. Zdarzało się, że naprzeciwko siebie stawali członkowie jednej rodziny. Jedni i drudzy wierzyli, że lepiej przysługują się interesowi ziemi, na której mieszkają. Jednym i drugim przyszło też zapłacić za własne decyzje. I nieraz tych decyzji żałowali. Należał do nich nawet Wojciech Korfanty, gdy spostrzegł, że w Rzeczpospolitej Ślązaków znów, jak w kajzerowskich Niemczech, ma się za obywateli drugiej kategorii. W PRL-u setki tysięcy Ślązaków, nawet potomkowie powstańców, wyjechało do Niemiec, bo nie mogli z takim stanem rzeczy się pogodzić.

Dobrze by się stało, gdyby Jarosław Kaczyński spróbował się czegoś dowiedzieć o Ślązakach, zanim ponownie zechce o nich się wypowiadać"

a tukej mocie co mysli na tyn temat K.Kutz : http://wyborcza.pl/1,75248,9378143,Kutz__Kaczynski_jest_skonczony.html
"A to żeś jes ze Silesii to powód do nojwiynkszyj dumy."
Obrazek
Avatar użytkownika
Patryk
 
Posty: 41
Dołączył(a): 13 sty 2010, 16:18
Lokalizacja: Katowice-Szopienice

Powrót do Serce z Wyngla, nerwy ze Stali

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron