KrakerSopel i inni frajerzy

KrakerSopel i inni frajerzy

Postprzez ProfessorX » 24 maja 2010, 19:35

Yo! Powiem krótko. Jeżeli podpierdalasz komuś beat'y z netu i nagrywasz na tym album a w dodatku nie piszesz czyje to beat'y - jesteś szmatą i frajerem. (np. Krakers & Sopel ) Jeżeli w dodatku robisz do tego teledysk (tak jak jakiś czas temu AG Klika czy jakoś tak) to znaczy że jesteś szmatą i frajerem. Tak uważam i chciałem to napisać.
Pozdro/wypierdalać

PS
Zachęcam do piętnowania frajerów i szmat.
Obrazek
ProfessorX

Re: KrakerSopel i inni frajerzy

Postprzez Krakers » 25 maja 2010, 00:31

no siemmmaaaa :D takkkk podjebałem bity z soundclicka wole być szmatą i frajerem niż płacić producentom którzy są kurwami i dziwkami sprzedając się w !!PODZIEMIU!! moją pasją jest rap jestem raperem nie producentem chociaż już to się zmieniło. Z płyt nie czerpię korzyści materialnych jest to moja pasja nie sposób zarobkowy na życie. Jak to się zmieni wierz mi że zapłacę za bity producentowi jak na razie kasę którą zarabiam w pracy wolę wydać na rachunki i jedzenie :] JAK PRZESTANIESZ MIESZKAĆ Z MAMĄ ZOBACZYSZ ŻE NIE JEST TAK RÓŻOWO :] po za tym żeby dostać bit w tym klimacie co chce musiał bym zagadać do dr.dre :] nawiasem a'propo podpierdalania muzyki PRODUCENT który robi bity również jest szmatą i frajerem jak korzysta z sampli bo PODPIERDALA muzykę innemu artyście. W rapie słowo MUZYK jest troszkę nadużywane nazwę kogoś muzykiem jak zagra to sam a nie wytnie z płyty winylowej i zapętli doda perkusję i bass (wtedy mogę za to zapłacić) tak to też potrafię nie jest to wielka filozofia udowodnię to za jakiś czas. Tak więc profesorku chuj ci w ryj :] Tak uważam i (nie)chciałem napisać ale mnie rozjebałeś jak chcesz napiszę ci czyje to bity ulży ci to ??
niePOZDRO/ jak najbardziej WYPIERDALAJ

PS zachęcam do pozbawiania internetu australopiteków

"[...]już cię to boli już zaczęły swędzieć palce[...]"
Krakers

Postprzez ProfessorX » 25 maja 2010, 15:29

Krakers napisał(a):takkkk podjebałem bity z soundclicka wole być szmatą i frajerem

.
Obrazek
ProfessorX

Postprzez Krakers » 25 maja 2010, 21:46

Krakers napisał(a):no siemmmaaaa :D takkkk podjebałem bity z soundclicka wole być szmatą i frajerem niż płacić producentom którzy są kurwami i dziwkami sprzedając się w !!PODZIEMIU!! moją pasją jest rap jestem raperem nie producentem chociaż już to się zmieniło. Z płyt nie czerpię korzyści materialnych jest to moja pasja nie sposób zarobkowy na życie. Jak to się zmieni wierz mi że zapłacę za bity producentowi jak na razie kasę którą zarabiam w pracy wolę wydać na rachunki i jedzenie :] JAK PRZESTANIESZ MIESZKAĆ Z MAMĄ ZOBACZYSZ ŻE NIE JEST TAK RÓŻOWO :] po za tym żeby dostać bit w tym klimacie co chce musiał bym zagadać do dr.dre :] nawiasem a'propo podpierdalania muzyki PRODUCENT który robi bity również jest szmatą i frajerem jak korzysta z sampli bo PODPIERDALA muzykę innemu artyście. W rapie słowo MUZYK jest troszkę nadużywane nazwę kogoś muzykiem jak zagra to sam a nie wytnie z płyty winylowej i zapętli doda perkusję i bass (wtedy mogę za to zapłacić) tak to też potrafię nie jest to wielka filozofia udowodnię to za jakiś czas. Tak więc profesorku chuj ci w ryj :] Tak uważam i (nie)chciałem napisać ale mnie rozjebałeś jak chcesz napiszę ci czyje to bity ulży ci to ??
niePOZDRO/ jak najbardziej WYPIERDALAJ

PS zachęcam do pozbawiania internetu australopiteków

"[...]już cię to boli już zaczęły swędzieć palce[...]"

:D :] :D :]
Krakers

Postprzez Krakers » 25 maja 2010, 23:55

dodatkowo jeżeli producent sam zapłaci za użycie sampla :] tym bardziej mu zapłacę :] w innym wypadku :] hehehe no kurwa :D sorry ... coś tu śmierdzi
Krakers

Postprzez Pasiu » 26 maja 2010, 00:21

ProfessorX tak Cie drażni kradzież bitów?! Po 1 chłopaki się otwarcie do tego przyznają inaczej pewnie byś się nawet nie zorientował, Po 2 wchodzi tu temat twoich ukochanych mixtape które przytoczyłeś w innym temacie każdy dj tworząc taką produkcje robił to tak samo nielegalnie w tamtych czasach bez wiedzy autorów i było to karalne jak chcesz najeżdżać na ludzi powinieneś zacząć od zbluzgania tamtych produkcji zamiast hejtować to co się teraz dzieje!
Pasiu

Postprzez ProfessorX » 26 maja 2010, 17:08

Pasiu napisał(a):inaczej pewnie byś się nawet nie zorientował

Możliwe, pewnie tylko nabrał bym podejrzeń czemu są takie dobre.
Pasiu napisał(a):ProfessorX tak Cie drażni kradzież bitów?!

Tak, drażni mnie jak ktoś siedzi godzinami nad beat'em, poświęca temu swój czas i wysiłek a potem prezentuje to światu na necie żeby nawiązać wspołprace z jakimś MCs, albo żeby je sprzedać a ktoś poprostu mu je kradnie, wypuszcza płytę i nawet nie jest łaskaw napisać kto zrobił muzykę.
Pasiu napisał(a):wchodzi tu temat twoich ukochanych mixtape które przytoczyłeś w innym temacie każdy dj tworząc taką produkcje robił to tak samo nielegalnie w tamtych czasach bez wiedzy autorów i było to karalne

Krakers napisał(a):jak chcesz najeżdżać na ludzi powinieneś zacząć od zbluzgania tamtych produkcji zamiast hejtować to co się teraz dzieje!

Jeżeli nie widzisz różnicy między np. Mixtapem Funkmaster'a Flex'a a płytą o której piszę w pierwszym poście to jesteś debilem.
Obrazek
ProfessorX

Postprzez Pasiu » 27 maja 2010, 18:23

Ale napisałeś że debilna jest kradzież bitów. Dj'e kradli całe utwory co jest bardziej rażące bit który był robiony 10 godzin, czy kradzież utworu gdzie artyści spędzili dodatkowe 20godzin na nagranie i zmontowanie w całość?! A jeżeli już to możesz się pochwalić który z twoich ulubionych klasyków masz w oryginale bo mogę się założyć że 90% tego co słuchasz po prostu najzwyczajniej "OKRADŁEŚ" tych artystów ściągając lub przegrywając materiały! Pomyśl co sam robisz potem osądzaj!
Pasiu

Postprzez ProfessorX » 27 maja 2010, 21:44

Pasiu napisał(a):Dj'e kradli całe utwory co jest bardziej rażące bit który był robiony 10 godzin, czy kradzież utworu gdzie artyści spędzili dodatkowe 20godzin na nagranie i zmontowanie w całość?!

Jeżeli robisz mixtape i masz na nim beat'y sławnych producentów, który już zgarnęli za te beat'y kupe szmalu lub dzieki nim stali się sławni to zdecydowanie co innego. W dodatku mixtape'y takie jak np. FMF v1 czy 2 to perfekcyjnie zmiksowane dzieła sztuki gdzie idealnie dobrane są beaty, przejścia, skrecze i klimat. I to mi nie przeszkadza.
Przeszkadza mi natomiast jak podpierdalasz beaty ludziom którzy nawet o tym nie wiedzą, nie zarobili za nie nic, poświęcili czas i wysiłek żeby je zrobić - a w dodatku nawet jakbyś to Ty uczynił poprzez swój fenomenalny RAP na tych beat'ach te beaty sławnymi - to i tak nikt się nie dowie kto jest producentem bo nie wysiliłeś się nawet napisać komu je ukradłeś. I dlatego twierdzę że trzeba być frajerem i szmatą jak się tak postępuje.

Pasiu napisał(a):A jeżeli już to możesz się pochwalić który z twoich ulubionych klasyków masz w oryginale

Mam kilkadziesiąt płyt, np. wszystkie Public Enemy z DefJam. Kiedyś żeby słuchać rapu musiałeś kupić płytę
czy kasete albo sobie przegrać.
Pasiu napisał(a):bo mogę się założyć że 90% tego co słuchasz po prostu najzwyczajniej "OKRADŁEŚ" tych artystów ściągając lub przegrywając materiały!

To się załóż. Najlepiej z Pampersem czy jak mu tam.
Obrazek
ProfessorX

Postprzez Pasiu » 28 maja 2010, 14:41

Nieważne czy jest to mixtape czy inna płyta kradzież jest kradzieżą. Prawdą jest że jak chcesz oczerniać to miej odwagę skrytykować własnych idoli. Nieważne ile ktoś na swoim utworze zarobił skoro mógł więcej gdyby nie został okradziony. Nie chodzi mi o to, że mixtape są złe tylko po prostu jest to taka sama kradzież. Tak jak drobny kieszonkowiec zawsze będzie złodziejem choć nie robi tym wielkiej krzywdy. A to jak było kiedyś ze zdobyciem jakichkolwiek płyt to wiem nawet kupić było ciężko, mam już swoje lata.
Pasiu

Postprzez ProfessorX » 28 maja 2010, 17:34

Pasiu napisał(a):Nieważne czy jest to mixtape czy inna płyta kradzież jest kradzieżą. Prawdą jest że jak chcesz oczerniać to miej odwagę skrytykować własnych idoli. Nieważne ile ktoś na swoim utworze zarobił skoro mógł więcej gdyby nie został okradziony. Nie chodzi mi o to, że mixtape są złe tylko po prostu jest to taka sama kradzież. Tak jak drobny kieszonkowiec zawsze będzie złodziejem choć nie robi tym wielkiej krzywdy. A to jak było kiedyś ze zdobyciem jakichkolwiek płyt to wiem nawet kupić było ciężko, mam już swoje lata.

Gdybyś w szkole podstawowej przeczytał "Janka Muzykanta" to może wiedziałbyś, że nie każda kradzież to to samo.
Obrazek
ProfessorX

Postprzez Ons <-- » 29 maja 2010, 11:32

YO!
Co do mixtape'ów... powstały one głównie dla prezentacji umiejętności dj'i którzy je wypuszczali i na podstawie nich każdy mógł ocenić na co stać dj'a. Nie zgodze sie że jest to taka kradzież jak każda inna ponieważ z reguły dla każdego artysty który znajduje się na jakims tam mixtape'ie jest to wyróżnienie i z pewnościa kolejna forma promocji. Dzisiejsze mixtape'y raczej nie mają nic wspólnego z tym co pisałem. Podjebać bity z netu i nagrać pod nie każdy potrafi. Trzeba zrobić cos co zadziwi... Na zajebanych bitach nigdzie się nie dojdzie - piszę to zwykle 10x na tydzien ludziom którzy podsyłają mi swoje produkcje, no ale niech każdy robi co chce :P
Obrazek
Ons <--

Powrót do Ogólnie na temat RAP'u