MixTapes. Co do ch..a?

MixTapes. Co do ch..a?

Postprzez ProfessorX » 20 gru 2009, 19:15

Yo Siostry i Bracia,
Słucham rapu już od dawna ale od niedawna coraz częściej docierają do mnie płyty na których raperzy kładą swoje wersy na kradzione beaty. Track kończy się i po chwili ciszy zaczyna się nowy. Tak stworzoną płytę upychają do MP3 i bezczelnie nazywają MixTape.
Za moich czasów pod pojęciem MixTape kryła sie kaseta na której DJ mieszał na żywo różne kawałki. Normalnie. Gramofon, płyty, mixer i umiejętności. W dzisiejszych czasach nie mam nic przeciwko nagrywaniu takiego czegoś na kompa a potem na MP3 - ale z gramofonów i mixera tworząc jedną spójną całość.

Uważam, że polskie sądy zamiast skazywać ludzi za posiadanie blunta powinny wydawać wyroki dla twórców lewych mixtape'ów skazujące ich na karę publicznej chłosty. Powinni dostawać tyle batów ile minut ma ich "mixtape".

Każdy kto nie wie co to jest MixTape niech posłucha:

Obrazek

:arrow: download http://www.zshare.net/download/5490508028e3a6a5/
Obrazek
ProfessorX

Re: MixTapes. Co do ch..a?

Postprzez ManiakSpi » 10 sty 2010, 10:51

kurcze człowieku od cegoś trzeba zacząć, też nagrywam z ziomkiem mix tape a dlaczego to robie bo kocham rap a nie mam możliwości na wydanie normalnej płyty... bądz człowiekiem dla człowieka troche wyrozumiałości czarnuchu :P
Obrazek
ManiakSpi

Postprzez ProfessorX » 15 sty 2010, 17:52

Nie chodzi mi o to, że to co robisz jest złe. Jest dobre. Tylko nazwa jest zła. Mam do słowa "MixTape" szacunek i dlatego mnie to wkurwia. Rozumiem, że w zamyśle tych "MixTapów" których nie lubię jest to, że to mix kradzionego beatu i swojego rapu. Ale dla mnie i tak to zamało, żeby nazwać to MixTape.
Obrazek
ProfessorX

Postprzez ManiakSpi » 18 sty 2010, 11:09

no masz trocha racji no ale tako nazwa sie przyjeła, i nie wiem jak inacy nazwać to co robia :P pozdro i szacun
Obrazek
ManiakSpi

Postprzez Krakers » 25 maja 2010, 01:19

ProfessorX poczytał wikipedie :D żeby dowiedzieć się czym jest mixtape :D brawo a no i ten :D WYPIERDALAJ
Krakers

Postprzez ProfessorX » 25 maja 2010, 16:04

Krakers napisał(a):ProfessorX poczytał wikipedie żeby dowiedzieć się czym jest mixtape brawo a no i ten WYPIERDALAJ

ProfessorX wie co to jest mixtape, w przeciwieństwie do wielu osób które swoje składanki na kradzionych beat'ach nazywają "mixtape".
A wikipedię polecam wszystkim.
Obrazek
ProfessorX

Postprzez Koszo » 26 lip 2010, 00:09

Ja myślę, że utwory nagrane na kradzionych bitach, znajdujące się na jakimś większym, wspólnym materiale, który łączy je w całość nie muszą tworzyć MixTape-u, równie dobrze płytę z podziemia tzw. nielegal. Z autopsji wiem, że Mixtape jest zmixowany, czyli Dj zaciera granice między kawałkami, a z całego projektu tworzy jedną całość. Pozdówki
Koszo

Postprzez djmmaf » 31 sie 2010, 23:14

Mixtape - składanka - zbiór utworów danego artysty / różnych artystów - zmixowane przez dja/turntablistę ktory przez to pokazuje swoje 'skills' .

Nie rozumiem co ma mixtape do utworów nagranych na kradzionych bitach.
To czym nazywacie "mixtape'em" jest poprostu płytą na kradzionych bitach - innej nazwy niema:)
Ktoś próbuje chyba zamaskować nazwę "na kradzionych bitach" zastępując ją słowem mixtape:)
djmmaf

Powrót do Ogólnie na temat RAP'u