Sampling vs. Synthy

Sampling vs. Synthy

Postprzez Ons <-- » 07 sty 2010, 01:34

Yo!
Wg mnie jest miejsce w rapie na kwałki oparte na samplingu i na te "nowoczesne" w całości zgrane na syntezatorach itd. Mam 2 ciekawe przykłady - pierwszy to utwór w którym bit stworzył mistrz i prekursor samplingu - Marley Marl(New York), a drugi to już newschool'owa masakra z UK (choć bit wyprodukowali w Holandii) - rapowa mieszanka dupstep'u i d'n'b :geek:

Oba utwory są z podobnych czasów (2007 i 2009r.), oba są 100% pro...tutaj jedynie od gustu zależy. Osobiście wole jednak opcje pierwszą, ale jak widać na przykładzie 2 elektronike można z powodzeniem wplatać w rap. W PL z tym jest jeszcze problem (poziom) ale mam nadzieje że w końcu coś konkretnego przyp***doli :P
Obrazek
Ons <--

Re: Sampling vs. Synthy

Postprzez armin. » 23 sty 2010, 20:07

Mnie się osobiście podoba nowy wymiar rapu :P Elektroniczne bity są okej dopóty nie zostanie przekroczona pewna bariera między elektroniką a rapem, np. pierwsze TPWC wyszło bardzo dobrze i dziwie się dlaczego ludzie tak nażekali na bity skoro były moim zdaniem zajebiste. Ale ostatnia płyta jaką wydali za darmo to już gniot, przedobrzyli ją poprostu tak samo jak remixy "W Aucie" to też już chuam.
Btw. przesłuchajcie kawałek poniżej.
Obrazek
armin.

Postprzez LazzyL » 23 sty 2010, 22:47

niektóre synthy są spoko, niepowiem ale nic nie przebije zestawu mocnejperkusji z samplem z vinyla. Najbardziej lubie ciężkie, zamulaste, monotonne beat'y.

"I like Nike but wait a minite
The neighborhood supports so put some
Money in it"
LazzyL

Postprzez djmmaf » 31 sie 2010, 19:31

Przykład Lazzy L pokazuje prawdziwe oblicze muzyki naszej kultury, nigdy nie byłem za elektrycznymi pierdzeniami:) Oczywiście nie widzę nic złego w dogrywaniu swoich kompozycji - ale zróbmy to używajac wtyczek pianina , rhodes , trumpet i dużo by jeszcze wymieniać instrumentów (tak jak robi to Webber) . A jak słyszę tą samą wtyczkę w jakiejś nutce lecącej w onyx sex club a potem nagle ktoś robi z tą samą wtyczką bita to załamuję się na myśl dzisiejszych producentów. Niestety przyjęło się - że tam gdzie ktoś rapuje - tam też jest hiphop - a niestety ostatnio można zauważyć muzykę Rap-Techno. Pamiętajmy na czym polega właśnie muzyka naszej kultury. Bigup dla Lazzy L za link który przedstawia to czym powinno nazywać się dzisiaj HIPHOP. SAMPLOWAĆ Z VINYLA i SAMPLOWAĆ SIEBIE!

yo
djmmaf

Powrót do Ogólnie na temat RAP'u