Ten cały hip-hop to gówno. Prawie.

Ten cały hip-hop to gówno. Prawie.

Postprzez ProfessorX » 02 kwi 2010, 22:54

Yo,
jak byłem młody to rap był elitarną muzyką. Wybierałeś to bo to kochałeś. Nie było ani jednej reklamy, ani jednego motywu rapowego w TV, żadnej inspiracji tą muzyką gdziekolwiek poza ulicą.
Miałem starszych kumpli którzy mieli kasety z RAPem... W tamtych czasach piraci napierdalający podróbki z zachodu ciulali wszystko, więc jak sie miało szczęście to za kilka tysięcy dało sie kupić jakiś dobry album. Płyt CD nie było bo nikt nie miał odtwarzacza. I tak poznawałem Public Enemy, Run DMC, ICE Cube, Ice-T, Lords of the Underground, Del da funkee homosapiens, Cypress Hill, Onyx, House of Pain... Patrzałem na okładki tych kaset. Chciałem wyglądać jak te czarnuchy co tam siedzą. W kościele gadałem z kumplem o Naughty by Nature zamiast sie modlić. Traktowaliśmy rap jako coś więcej niż muzykę. Rap w tych czsach dawał nam luz, szpan i dobrą zabawę. Chwilę potem nastały czasy anten satelitarnych i YO!MTV Rap's. Jeden co miał satelite i magnetovid nagrywał a reszta stawała na głowie żeby to zobaczyć. Teledyski... NAS, Redman, Lords of the new school, Mc Lyte, N.W.A., Capital Tax. W przerwie reklama nowych BK'ów i Pionier MegaChanger'a. Było o czym gadać, co naśladować i o czym marzyć. Potem pierwsze filmy w polskiej TV House Party, Beat Street, Do the Right Thing, koncert Ice-T na molo, pierwsze polskie kasety. Ciężko było kiedyś o rap, ale biegało sie za tym i ceniło się to co się zdobyło.
:arrow:
Dzisiaj mamy internet który jest błogosławieństwem bo moge puścić sobie klip DAS EFX kiedy zechcę a potem obejrzeć trzy klipy E.P.M.D. i ściągnąć "Wild Style" a na końcu napisać coś na forum - jak teraz. Pomimo takiej dostępności do wszystkiego - ludzi którzy czają rap jest mnijw. tyle samo co w '95. W tamtych czasach na rapoteke przyszło by od huja ludzi i bawili by sie na max. Dziś nie ma rapotek bo nikt by nie przyszedł. Na imprezach lecą jakieś rapo-popowe hybrydy do których pląsają dzieci odjebane w salonach mody z supermarketu które z czasami hip-hop'u łączy 5 wyświechtanych kawałków, granych przez wieśniackich "DJs", które znają. (hip hop horray, california love, jump arround, snopdoggy doog world i boom shake the room).
I to jest dziś ta wielka "kultura" hip-hop. Huj a nie hip-hop - taka prawda. Te cipuszki, "fani hip-hop'u" to albo bogate dzieci które chcą być "gangsta" bo myślą że bycie "gangsta" to nowe spodnie, buty za 700pln, piątka bakania w kabzi i słuchanie rap'u albo te co drą ryje że im ciężko, że z bloków i, że oni są prawdziwi - patologia pierdolona.
Na końcu są ci, którzy interesują się kulturą, są w nią świadomie zaangażowani, znają jej historię, tłumaczą sobie texty raperów, słuchają nowych niebanalnych albumów, wygrzebują i szukają wciąż "nowych" oldskuli, malują grafitti, tańczą breka, mają gramofon - w końcu sami coś prubują stworzyć - to są fani hip-hop'u.
:arrow:
Zdecydowana większość ludzi która deklaruje że są hip-hop'owcami to gówno, ich muzyka to gówno, ich życie to gówno i gówno mają do powiedzenia. A w dodatku niektórzy nie znają nic poza gównem. Co gorsza - sami próbują to gówno naśladować. A gówno króre naśladuje gówno to supergówno.
Różnica między fanem hip-hop'u sprzed lat a tym dziś jest taka, że ten stary poszedł by sie napierdalać za to żeby zorganizować impre na której może sobie posłuchać Ice-T a ten dzisiejszy jak by na imprezie usłyszał Ice-T to by spierdolił do domu.
Obrazek
ProfessorX

Re: Ten cały hip-hop to gówno. Prawie.

Postprzez gieozeto » 03 kwi 2010, 14:35

No toś sie rozpisoł synek :P Że ci sie chciało...

Ja z koncertu Ice-T neiwiem czy bym poszedł czy nie bo nie słucham American'a czy zkad on tam jest :P
Raczej siedze tylko w PL.

na koniec powiem tela...."SZACUNEK LUDZI Z DOMÓW"
Pjonka
gieozeto

Postprzez ProfessorX » 03 kwi 2010, 15:09

gieozeto napisał(a):No toś sie rozpisoł synek Że ci sie chciało...

Mam do powiedzenia coś więcej niż "Chujnia" albo "beka" bo szanuje hip-hop

gieozeto napisał(a):Raczej siedze tylko w PL.

No właśnie nie rozumiem - jak tak można? Wg. mnie trzeba być jebiniętym żeby tak sie ograniczać. To tak jakbym twierdził, że lubię piłkę nożną - ale tylko polską ligę.
Obrazek
ProfessorX

Postprzez gieozeto » 03 kwi 2010, 22:45

Poprostu nie wpada mi w ucho amerykański rap.... jedyny kawałek którym się jarałem dość długo to Eminem-Lose Yourself :D :D
gieozeto

Postprzez ProfessorX » 04 kwi 2010, 18:19

gieozeto napisał(a):Eminem-Lose Yourself
& you've lost yourself

Masz prawo "jarać" się czym chcesz. Fanem hip-hopu prawa nazywać się nie masz.
Obrazek
ProfessorX

Postprzez gieozeto » 05 kwi 2010, 08:46

Specjalnie dla ciebie moge nim nie byc :P
gieozeto

Postprzez Krakers » 25 maja 2010, 01:01

gówno co nazywa ewolucje gównem jest mega gównem a mega gówno które nie szanuje gównianego zdania drugiego gówna (sorry gieozeto akurat nie jesteś gównem przykład tylko) jest giga gównem. A giga gówno które nie docenia różnorodności istniejącej na scenie gdzie może sobie wybrać kogo co i czego słuchać jest już kurwa Tera gównem. co do eminema jest jedynym !!raperem!! w dodatku BIAŁYM który osiągnął wszystko co mógł osiągnąć. Żaden "klasyk" pod tym względem mu nie dorównuje i "klasyki" przybijają mu 5 :] bo oni potrafią docenić osiągnięcia drugiego człowieka a jak gówno ma ściśnięte poślady z zazdrości no to gówno wyjść nie może ma zatwardzenie i w ogóle gówno straszne. Rock też był niszowym głosem pokolenia, teraz rock :D to gówno bo rocka gra doda i tokio hotel pomijając to że jest 10000000000000000000000 zespołów grających dobre rockowe gówno :] gówniany temat :D zaczęło śmierdzieć / WYPIERDALAJ
Krakers

Postprzez ProfessorX » 25 maja 2010, 15:44

Eminem to wybitnie dobry rapper co powoduje, że słuchają go również ludzie którzy nie są fanami hip-hop'u. Nie trzeba być fanem hip-hop'u żeby słuchać Eminema czy np. Run DMC, ale żeby być fanem hip-hop'u trzeba znać tą kulturę bardziej niż kilka kawałków z radia.
Obrazek
ProfessorX

Postprzez Krakers » 26 maja 2010, 00:05

można być fanem rapu a nie koniecznie hip-hopu to 2 różne pojęcia mylone przez ludzi na skutek błędnych informacji podawanych w mass mediach kiedy nastąpił boom na RAP jakże wykształceni dziennikarze nie potrafili dojść do tego że hip hop jest subkulturą, w której skład wchodzę różne elementy m.in muzyka RAP.
Krakers

Postprzez Pasiu » 26 maja 2010, 00:12

Professorku niestety ale żyjemy w państwie gdzie każdy ma prawo do własnych poglądów. Dla jednego coś może być rapem dla drugiego jest to całkiem coś innego (przykładów nie mam zamiaru przytaczać, bo mam nadzieje że jesteś na tyle inteligentny żeby to pojąć). Pojęcie hip-hop'u jest na tyle szerokie, że jego fanami mogą się czuć Ci którzy słuchają Meza czy Libera jak i ci żyjącymi muzyko De La Soul czy GangStarra. Troche pokory i dystansu!! Uwierz żadnej rewolucji tu nie wprowadzisz!!

P.S. Poza tym Rap to muzyka Hip-hop jest kulturą po twoich wywodach myślałem że to wiesz...
Pasiu

Postprzez ProfessorX » 26 maja 2010, 17:27

Krakers napisał(a):hip hop jest subkulturą, w której skład wchodzę różne elementy m.in muzyka RAP.

z choinki żeś się urwał?

Pasiu napisał(a):Dla jednego coś może być rapem dla drugiego jest to całkiem coś innego (przykładów nie mam zamiaru przytaczać, bo mam nadzieje że jesteś na tyle inteligentny żeby to pojąć).

Nie, nie umiem tego pojąć. Uważam, że można obiektywnie stwierdzić co jest rapem a co nim nie jest. To czy jest to dobry rap czy nie to już kwestia gustu.

Pasiu napisał(a):Pojęcie hip-hop'u jest na tyle szerokie, że jego fanami mogą się czuć Ci którzy słuchają Meza czy Libera

Nie znam Meza ani Libera ale wiem że jeżeli ktoś nie wie kto to Chuck-D albo KRS-1 to fanem hip-hop'u nie jest.
Pasiu napisał(a):Troche pokory i dystansu!! Uwierz żadnej rewolucji tu nie wprowadzisz!!

Mi zawsze w Rap'ie podobały się kawałki bez pokory i dystansu, rapowane przez ludzi którzy wierzyli, że zrobią rewolucje więc pisząc o Rapie i Hip-Hop'ie będe się nimi inspirował.
Obrazek
ProfessorX

Postprzez Pasiu » 27 maja 2010, 18:17

Kurwa nie wytrzymam. Jeżeli fanem rapu nie może się czuć ktoś kto nie słucha KRSone to ktoś kto nie widział wojny domowej nie może lubić starych seriali? Co ty za bzdury opowiadasz! Każdy ma swój gust i nie nakłonisz ludzi do innego toku myślenia, a Po 2 jeżeli czegoś nie słyszałeś to nie osadzaj i nie wkładaj odrazu do szufladek np. taki raper jak Termanology jest to nowa postać w zagranicznym rapie a jak dla mnie dużą część starej śmietanki zjada i dlatego bo go słucham zamiast KRSone odrazu nie jestem fanem rapu?! Kompletne bzdury opowiadasz chyba się w czasie zawiesiłeś. A co do ludzi chcących przez muzykę rewolucje robić to w tych czasach masz tylko hasła CHWDP JP% itd. a dystans do słuchanej muzyki jak i do siebie jest w huj potrzebny, chyba po usłyszeniu tekstu "Powybijać Rząd" nie jedziesz do warszawy na wiejską zrobić rzeźnie... trzy razy przemyśl co piszesz. piss
Pasiu

Postprzez ProfessorX » 27 maja 2010, 22:18

ProfessorX napisał(a):jeżeli ktoś nie wie kto to Chuck-D albo KRS-1 to fanem hip-hop'u nie jest.

Pasiu napisał(a):Kurwa nie wytrzymam. Jeżeli fanem rapu nie może się czuć ktoś kto nie słucha KRSone...

Czy już widzisz, że masz problemy z rozumieniem tekstu pisanego, czy jeszcze nie?
Pasiu napisał(a):Każdy ma swój gust i nie nakłonisz ludzi do innego toku myślenia

Zgoda - każdy ma swój gust. Dlatego są produkcje które uważam za totalnie rozmijające się z moim gustem ale szanuje ich twórców za pasję i wykonanie, np. MixTape DJ Motyla - technicznie dobry ale repertuar jak dla mnie beznadziejny. A co do toku myślenia... Ci którzy myślą sami zrozumieją i wyciągną wnioski.
Pasiu napisał(a):Po 2 jeżeli czegoś nie słyszałeś to nie osadzaj i nie wkładaj odrazu do szufladek

A kiedy osądziłem coś czego nie znam? Przytocz mi.
Pasiu napisał(a):w tych czasach masz tylko hasła CHWDP JP% itd.

No właśnie międzyinnymi dlatego, że w tych czasach większość hip-hop'owców jest miękkim chujem robiona i ma banalne poglądy w stylu "Hip-Hop jednoczy" albo ""Zalegalizować konopie". Gdyby ktoś rapował w tym kraju tak jak KRS-1, Rakim, Ice-T, PE, EPMD etc. to młodzi by tego słuchali zamiast JP100% ucząc się przy okazji a nie staczając.
Pasiu napisał(a):Termanology jest to nowa postać w zagranicznym rapie a jak dla mnie dużą część starej śmietanki zjada i dlatego bo go słucham zamiast KRSone odrazu nie jestem fanem rapu?!

j.w.
Pasiu napisał(a):A co do ludzi chcących przez muzykę rewolucje robić to w tych czasach masz tylko hasła CHWDP JP% itd. a dystans do słuchanej muzyki jak i do siebie jest w huj potrzebny, chyba po usłyszeniu tekstu "Powybijać Rząd" nie jedziesz do warszawy na wiejską zrobić rzeźnie...

Nie każdy Raper musi nawoływać do rewolucji - zgoda. Rap wywiera wpływ na ludzi. Wiadomo, że nie jedziesz odrazu do Warszawy ale zmienia się twoja świadomość i poglądy...
Pasiu napisał(a):trzy razy przemyśl co piszesz

trzy razy czytaj co piszę.
Obrazek
ProfessorX

Postprzez Pasiu » 28 maja 2010, 14:48

Czy oczerniasz coś czego nie znasz ?! Spójrz na tytuł tematu !!
Pasiu

Następna strona

Powrót do Ogólnie na temat RAP'u