Ten cały hip-hop to gówno. Prawie.

Re: Ten cały hip-hop to gówno. Prawie.

Postprzez ProfessorX » 28 maja 2010, 17:29

Pasiu napisał(a):Czy oczerniasz coś czego nie znasz ?! Spójrz na tytuł tematu !!

ProfessorX napisał(a):Ten cały hip-hop to gówno. Prawie.

Tytół jest celowo prowokacyjny, a pod nim pisze w dużym skrócie jak hip-hop "ewoluował" w PL aby w końcu prawie w całości stać się gównem. Nie jestem wszechwiedzący i nie znam każdego artysty w każdym mieście ale jednak mam o tym na tyle duże pojęcie żeby poczynić takie spostrzeżenie. Byłbym bardzo rad, gdybyś napisał dlaczego jestem w błędzie tak uważając i opisał sytuację jaka teraz jest w HH z Twojego punktu widzenia. Możliwę, że wtedy zastanowił bym się nad tym ponownie. Jeżeli jednak nie potrafisz albo nie chcę Ci się tego zrobić to zamilknij w tym temacie.
Obrazek
ProfessorX

Postprzez Acid1KO5 » 04 cze 2010, 11:52

jest w tym sens co napisał X - więc po części się zgodzę. :roll:
Acid1KO5

Postprzez Patryk » 08 cze 2010, 23:10

Jo sie wychowoł na kawałkach fokusa m.in. Fiesta,Klaskaj i płytach Peji - "Na legalu" i "Najlepszą obroną jest atak" kiedyś ograniczołeh sie do takich rzeczy nie mając internetu itp. a jak poszoł czas do przodu doszłech do taki muzyki jak Run DMC, ICE Cube, Ice-T, i zaczynołech widzieć różnica miendzy polski a amerykańskim rapem i hh ale i tak nnic nie zmieni tego na czym sie wychowało i szacunku do takich wykonawców i ich kawałków!
"A to żeś jes ze Silesii to powód do nojwiynkszyj dumy."
Obrazek
Patryk

Postprzez zdmreprezent » 07 lip 2010, 11:20

stary pomysl mowisz ze nie podoba ci sie patologia ktora mowi o chujowym zyciu na blokach nie podobaja ci sie bananowcy ale rap to muzyka z ulicy gdzie przewija sie glownie o tym co cie otacza i o tym jak zyjesz w ktorej wyrazasz swoje poglady tu nie przewija sie o tym co jest w stanach tylko o realiach w polsce ktore bardzo roznia od tych pierwszych druga sprawa jest to ze tam rap zaczol sie w latach 70 (koncowce ale jednak) natomiast tu na poczatku 90 wiec tam poziom rapu jest wyzszy ,chociaz jak na tak krotki rozwoj tej kultory u nas uwazam ze w polsce jednak ta muzyka jest na calkiem dobrym pulapie a co do sloganow jp hwdp i tym podobnych to jakos sobie nie przypominam zeby klasyki do ktorych sie odnosisz mialy w tekstach cos w stylu kocham policje wrecz odwrotnie oni rowniez robia anty policyjny rap np. twoj ulubiony krs nagral taki klasyk jak sound of da police wiec nie wiem gdzie widzisz problem faktycznie czasy pierwszych rapsow byly lepsze ale wszystko idzie do przodu nie mozna zyc przeszloscia wiec nie pierdol mi ze w dzisiejszych czasach hip-hop to gowno bo mimo mocno komercyjnych gniotow dalej robi sie dobry rap i ta kultora jest zywa i rozwijajaca sie .

ps.sory za bluzgi ale sie zdenerwowalem czytajac te pierdoly
zdmreprezent

Postprzez ProfessorX » 23 lip 2010, 13:43

Yo ZDMReprezent.

zdmreprezent napisał(a):stary pomysl mowisz ze nie podoba ci sie patologia ktora mowi o chujowym zyciu na blokach nie podobaja ci sie bananowcy ale rap to muzyka z ulicy

Rap to sztuka i żeby ją wykonywać z powodzeniem trzeba mieć po pierwsze talent i po drugie mieć pojęcie o czym sie nawija. Wielu - i Ty jak sądze - uważa, ze wystarczy być "z ulicy" i "być szczerym". No i potem są takie wynalazki jak Firma...
zdmreprezent napisał(a):druga sprawa jest to ze tam rap zaczol sie w latach 70 (koncowce ale jednak) natomiast tu na poczatku 90 wiec tam poziom rapu jest wyzszy ,chociaz jak na tak krotki rozwoj tej kultory u nas uwazam ze w polsce jednak ta muzyka jest na calkiem dobrym pulapie

Tam poziom jest wyższy bo jest więcej ludzi czujących tą muzykę, ale marketing i pieniądze już przejęły ten rynek. Kiedyś artyści robili tam RAP i na nim biznes a teraz robią biznes na rapie. Poza tym w 96' poziom rapu w USA już był większy niż w PL będzie kiedykolwiek. Takie jest moje zdanie.
zdmreprezent napisał(a):a co do sloganow jp hwdp i tym podobnych to jakos sobie nie przypominam zeby klasyki do ktorych sie odnosisz mialy w tekstach cos w stylu kocham policje wrecz odwrotnie oni rowniez robia anty policyjny rap np. twoj ulubiony krs nagral taki klasyk jak sound of da police wiec nie wiem gdzie widzisz problem

Problem stanowią ludzie tacy jak Ty - nie widzący różnicy między kawałkiem "Sound of da Police" a np. Firma ft.HempGru "Przeciwko Kurestwu I Upadkowi Zasad".
zdmreprezent napisał(a):faktycznie czasy pierwszych rapsow byly lepsze ale wszystko idzie do przodu

No to jak mówisz że były lepsze - to wszystko idzie raczej do tyłu.
zdmreprezent napisał(a):nie mozna zyc przeszloscia wiec nie pierdol mi ze w dzisiejszych czasach hip-hop to gowno bo mimo mocno komercyjnych gniotow dalej robi sie dobry rap i ta kultora jest zywa i rozwijajaca sie

To Ty mi nie pierdol bezwartościowych wywodów tylko napisz konkretne przykłady co dzisiaj w rapie jest piękne i dlaczego? I nie lej już wody, bo jak narazie to nie napisałeś ani pół zdania o współczesnej kulturze hip-hop której obraza tak bardzo Cię zbulwersowała. No może poza:
zdmreprezent napisał(a):uwazam ze w polsce jednak ta muzyka jest na calkiem dobrym pulapie

Bardzo cenna analiza. Brawo!
Obrazek
ProfessorX

Postprzez lordsbsd » 25 sie 2011, 20:04

huja wiecie o rapie miałem 6 lat to słuchałem juz pierwszych procederów ale usa było pierwsze run dmc 2 pac Wu tang Big L notorius kurwa rap juz nie zyje a wy na nowym gównie ustawieni mówicie ze to rap jak słuchasz polskiego od początku to na jakiej podstawie mówisz o rapie jak |Rap powstał na bronxie hehe BSD powiedz no dojebaj do pieca to jest prawda a kto sie nie zgodzxi według mnie jest czysty pozer yo pzdr
lordsbsd

Postprzez lordsbsd » 25 sie 2011, 20:09

aha niech jeszcze ktos tu godo o hip hopie jak niewie co to jest muzyką rap hip hop kultura+ graffiti break rap skateboard i inne bandziory nasze peace yo!
lordsbsd

Poprzednia strona

Powrót do Ogólnie na temat RAP'u